KONST / Litografier / Färglitografi 12844480
nr 1284 4480
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 54/125. Motivet: 48x38 cm
Kondition: bladet angripet
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 oktober 2019
kl 18:31:54
26/10 09:29:28
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson